كنكاش پنج شنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

سید امیر سیاح آغاز پاك سازی مقررات مخل سرمایه گذاری

هر كدام از اتحادیه ها می توانند مسایل و مشكلات ضروری سامانه را به نماینده خود در اتاق ها برای برطرف شدن در جلسه هیات مقررات زدایی اعلام كنند.

1402/09/04
|
08:06
|

سید امیر سیاح مدیركل پایش و بهبود محیط كسب‌ و كار وزارت اقتصاد در برنامه كنكاش رادیو اقتصاد اظهار داشت: برطبق ماده 7 اصل 44 قانون می بایست برای تسهیل در صدور مجوزهای كسب و كار شرایط كسب مجوز را هیات مقررات زدایی در سامانه ای الكترونیك برای سراسر كشور فراهم كند.

سیاح با اشاره به راه اندازی سامانه مجوز دات آی آر افزود: در بخش دیگری از قانون آمده كه درخواست متقاضیان بصورت غیرحضوری و الكترونیك صلاحیت سنجی شده و مجوز اعطا شود.

وی بیان داشت: در این سامانه صلاحیت اولیه متقاضیان همچون شرایط سنی و ثبت كدملی و برای آقایان پایان خدمت احراز و پس از آن به دستگاه های مربوطه برای اعلام نظر در زمان مصوب ارجاع می شود.

وی با اشاره به اینكه شكایات مردم در كسب مجوز بسیار بالا بوده تصریح كرد: در بسیاری از شهرها و اصناف، اعطای مجوزها بصورت سلیقه ای بوده به همین دلیل برخی از مسایل همچون متراژ، ارتفاع و طول و عرض در مجوز كسب و كار حذف شد.

سیاح گفت: با توجه به ادله ایی كه برخی مشاغل برای لزوم متراژ در اعطای مجوز مشاغل آوردن، هیات مقررات زدایی كه متشكل از دادستان، هیات بازرسی، رئیس دیوان و دو نماینده مجلس و اتاق اصناف است تصمیم به اجرایی كردن این شرط در اعطای مجوز گرفت كه همه اتحادیه های دیگر هم می توانند با ارایه دلایل خود در خصوص تصحیح مسایل صنف خود در سامانه اقدام كنند.

سیاح با اعلام اینكه بسیاری از قوانین دست و پاگیر از كار كارآفرینان و سرمایه گذاران جلوگیری می كند، نوید داد كه با كمك اتاق اصناف پروژه پاكسازی مقررات مخل سرمایه گذاری و كار را آغاز كرده تا با قدرت عمل بیشتر، شرایط كار و تولید ثروت در كشور فراهم شود.

دسترسی سریع
كنكاش