كنكاش پنج شنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

ابوالفضل رجب زاده مجوز كسب و كارهای بدون ضابطه، مشكل ساز می شود.

به دلیل در نظر نگرفتن برخی استانداردها پیش بینی می كنیم از سال آینده شكایت از كسب و كارهایی كه امسال مجوز پروانه كسب گرفته اند، افزایش خواهد یافت.

1402/09/04
|
08:05
|

ابوالفضل رجب زاده عضو سابق هیات رئیسه اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه خشكشویی و لباسشویی با حضور در برنامه كنكاش اظهار داشت: با راه اندازی سامانه كسب و كار دیگر مراجعه به اتحادیه ها ضروری نیست و متقاضیان تنها با ارائه 3مدرك می توانند برای كسب و كار مجوز بگیرند.

رجب زاده افزود: متاسفانه در زمان راه اندازی سامانه گزارشی از اصناف و اتحادیه گرفته نشد به همین دلیل امروز مشكلات بسیاری در این سامانه آشكار شده است.

وی با اشاره به اینكه هر اتحادیه ویژگی و مسایل مربوط به خود را دارد گفت: برای مجوز كسب واحد خشكشویی كه جزء خدمات فنی محسوب می شود متقاضی باید ضمن تخصص كار، شرایط محیط و كار با تجهیزات و استانداردها را هم بداند؛ در حالیكه بطور مثال در این سامانه دقتی در متراژ محل كسب نشده است.

رجب زاده با تاكید بر لزوم فضای حداقل 6متری برای دیگ بخار برای گرفتن استانداردهای لازم كار در خشكشویی بیان داشت: دادن مجوز به متقاضی بدون درنظر گرفتن شرایط لازم و ضروری اجحاف در حق همه مردم و افزایش شكایات و مشكلات است.

وی تصریح كرد: اتحادیه خشكشویی با حدود 70 سال تجربه، نیازمند آن است كه افراد در زمان راه اندازی چنین سامانه ای از تجارب اعضاء آن بهره ببرند تا از بروز مسایلی كه به زودی اتفاق خواهد افتاد جلوگیری می شد.

وی اظهار امیدواری كرد تا اتحادیه و پیرو آن مسولان مربوطه هر چه زودتر مسایل و مشكلات سامانه را برای تسهیل در كسب و كار و جلوگیری از مشكلات و خطاهای مربوط به مجوز هر صنف حل كنند.

دسترسی سریع
كنكاش