كنكاش پنج شنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

محسن نوتاش ارائه تسهیلات 7هزار و 300 میلیارد تومانی به شركت های دانش بنیان

ارائه تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی بخشی از محل صندوق و بخشی ازطریق منابع اهرمی در بانك ها در قالب تفاهم نامه ارائه می شود.

1402/08/27
|
09:22
|

محسن نوتاش مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شكوفایی در گفتگو با برنامه كنكاش اظهار داشت: صندوق نوآوری و شكوفایی نهاد تامین مالی و حمایتی در راس شركت های دانش بنیان است و با توجه به اینكه ذیل قانون حمایت شركت ها و موسسات دانش بنیان تاسیس شده خدماتی را برای این شركت ها ارائه می دهد، بنابر این شركت های خلاق و فناور نمی توانند از همه خدمات این صندوق استفاده كنند.

نوتاش افزود: ارائه خدمات داش بنیان در چهاردسته اصلی بوده است كه بخش اصلی آن ارائه تسهیلات قرض الحسنه و كم بهره تا تسهیلات بانكی را در برمی گیرد.

وی با اشاره به تسهیلگری هایی كه این صندوق در گرفتن تسهیلات بانكی برای شركت های دانش بنیان دارد بیان داشت: تنوع ارائه تسهیلات بسیار زیاد است؛ جایی تسهیلات بر اساس طرح و برنامه های آتی شركت ها و در جایی دیگر بر اساس سوابق و وضعیت مالی و اعتباری شركت ها ارائه می شود.

مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شكوفایی مبلغ تسهیلات سال گذشته صندوق را 7هزار و 300 میلیارد تومان اعلام كرد و ادامه داد: تسهیلات ارائه شده بخشی از منابع صندوق و بخش دیگر از منابع اهرمی بانكها در قالب تفاهم نامه هایی در اختیار شركت ها قرار گرفته است؛ شركت های طرح محور در بازه 12تا18 ماهه از محل صندوق تسهیلات دریافت كردند و شركت هایی كه معیارهای ارائه تسهیلات بانكی را از نظر مالی_اعتباری و سوابق داشته باشند بعد از ارزیابی به بانكها ارجاع می شوند تا بتوانند از سقف تسهیلات مدنظر بهره مند شوند.

وی ضمانت های گرفته شده از شركت ها را بسیار متنوع خواند و گفت: ضمانت نامه ها از چك و سفته گرفته تا ضامن حقیقی و حقوقی و ملكی و بانكی را شامل می شود و سعی داریم تا با انعطاف پذیری برای تسهیلات حتی از چند وثیقه همزمان استفاده كنیم تا مشكلی برای دریافت تسهیلات متوجه شركت های دانش بنیان نباشد.

دسترسی سریع
كنكاش