كنكاش پنج شنبه از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

كنكاش

سیداحمد حسینی ما در اصناف امضاء طلایی نداریم؛ اصناف از شفافیت استقبال می كنند

گلایه ما از دولتمردان، افزایش آیین نامه ها بعد از مصوبه قانون است، در حالیكه باید مجریان قانون باشند.

1402/02/30
|
10:58
|

سیداحمد حسینی رئیس اتحایه تولیدكنندگان و فروشندگان و فروشندگان لوازم یدكی خودرو و رئیس كمیسیون حقوقی اتاق اصناف در گفتگو با برنامه كنكاش رادیو اقتصاد گفت: در اصناف تلفیقی از سنن و مدرنیته داریم كه سنت قرض الحسنه از جمله سنن دیرینه در اصناف است.

سیداحمدحسینی گفت: گلایه مندی ما از اظهارات خلافی است كه درباره اصناف گفته می شود مثل امضاهای طلایی كه اتفاقا این نمونه ها به دولتی ها هم منتسب تر است.

وی در ادامه به اهمیت مشاورت قوای سه گانه از مشاوره های اتاق اصناف گفت: این مشورت ها باعث تصویب بهتر قوانین و كاهش هزینه ها و بازدهی بهتر می شود.

رئیس كمیسیون حقوقی اتاق اصناف یكی از مشكلات سامانه تسهیل مجوزهای كسب و كار را ، نظارت های پسینی به جای نظارت پیشینی عنوان كرد و گفت در راستی آزمایی مدارك خلل ایجاد می كند.

سیداحمد حسینی وظیفه اتحادیه ها را صرفاً صدور پروانه كسب ندانسته و گفت: ما قانون نظام صنفی داریم كه تك تك اعضاء هیات مدیره منتخب اعضاء آن هستند و به تعداد هر عضو، ناظر داریم كه در انتخابهای ادوار بعدی عملكردها را بررسی می كنند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از مشكلات سامانه تسهیل مجوز گفت: در سامانه جای امضاء، ثبت شركاء در این سامانه دیده نشده و امكان پرینت كارت مباشرت فراهم نیست و برخی از رسته های مشاغل هم در مجوزهای صنفی نیامده است.

دسترسی سریع
كنكاش