مجله كشاورزی شنبه الی پنج شنبه از ساعت 15:05 به مدت 40 دقیقه

رادیو اقتصاد

مجله كشاورزي

علیرضا عباسی بستك هرمزگان؛ قطب تولید پروتئین سفید در كشور است

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس گفت: اگر می‌خواهیم بستك را به عنوان قطب تولید پروتئین سفید كشورحفظ كنیم و شاهد مهاجرت معكوس در این شهرستان باشیم؛ باید زنجیره تولید تا بسته بندی را در این منطقه توسعه بدهیم.

1402/03/09
|
07:30
|

علیرضا عباسی عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با برنامه «مجله كشاورزی» اظهار داشت: شهرستان بَستَك استان هرمزگان قطب تولید مرغ است.

وی افزود: از 290 واحد مرغداری فعال در استان هرمزگان تعداد 110 واحد آن در شهرستان بستك فعالیت می‌كند. سالانه 40 هزار تن مرغ در این منطقه تولید می‌شود و می‌توان عنوان كرد كه شهرستان بستك قطب تولید پروتئین سفید در كشور است.

عباسی افزود: 60 درصد مرغ استان هرمزگان در بستك تولید می‌شود گفت: باید تلاش كنیم این قطب تولید را توسعه بدهیم. باید زنجیره تولید مرغ از ابتدا تا انتها را در این شهرستان راه اندازی كنیم. باید بهره‌وری در تولید را افزایش دهیم.

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس تاكید كرد: در پروسه تولید گوشت سفید باید از نژاد‌هایی استفاده كنیم كه بازدهی بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال سویه مرغ «آرین» جایگزین مناسبی برای سویه‌ خارجی «راس» است. باید تولید كمی و كیفی تولید پروتئین سفید در كشور رشد كند.

عباسی تصریح كرد: اگر می‌خواهیم بستك را به عنوان قطب تولید پروتئین سفید كشورحفظ كنیم و شاهد مهاجرت معكوس در این شهرستان باشیم؛ باید زنجیره تولید تا بسته بندی را در این منطقه توسعه بدهیم.

دسترسی سریع
مجله كشاورزی