نوآوران شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14:40 به مدت 20 دقیقه

رادیو اقتصاد

نوآوران

در برنامه «نوآوران» خواهیم شنید اكوسیستم نوآوری و كارآفرینی

برنامه «نوآوران» سه‌شنبه 23 اسفند، به سراغ اكوسیستم نوآوری و كارآفرینی می‌رود.

1401/12/23
|
09:30
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، اكوسیستم نوآوری به شبكه‌ای متعامل و آزاد از روابط شركت‌ها و سایر بازیگران جهت خلق، توسعه و اشاعه نوآوری، اشاره دارد. این نوآوری می‌تواند در زمینه فناوری، دانش، مهارت‌ها یا توسعه محصول جدید و خدمات جدید باشد.

این مفهوم در راستای رشد توجه و علاقه پژوهشگران به نگاه شبكه‌ای به نوآوری رواج یافته است. ریشه اصلی آن نیز به مفهوم اكوسیستم كسب‌وكار برمی‌گردد كه توسط جیمز مور مطرح گردید. براساس دیدگاه مور، اكوسیستم شبكه‌ای با ارتباطات آزاد بین بازیگران مختلف است توانایی خود را حول یك نوآوری باهم ارتقا می‌دهند. این بازیگران دانش، فناوری، مهارت و منابع خود را به اشتراك می‌گذارند و همزمان با هم همكاری و رقابت می‌كنند.

اكوسیستم نوآوری بیان می‌كند كه نوآوری از طریق شبكه‌های تعاملی در سطوح مختلف اتفاق می‌افتد. این شبكه شامل یك طیف گسترده از ذی‌نفعان در هر دو بخش دولتی و خصوصی است. همه ذی‌نفعان به عنوان بخشی از این زیست‌بوم، به طور پیچید در فرایند نوآوری با هم در ارتباط هستند. رفتار آنها كارایی زیست‌بوم را بهبود می‌بخشد و این به نوبه خود كارایی فردی را افزایش می‌دهد. نظر به اهمیت موضوع در این مقاله به تشریح اكوسیستم نوآوری پرداخته شده است.

مهمان این برنامه آقای «علیرضا زارع»، مدیر عامل یك شركت دانش بنیان است.

محوریت این قسمت از برنامه با اكوسیستم نوآوری و كارآفرینی است.

برنامه «نوآوران» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌وكار» به تهیه‌كنندگی «لیلا روزبهانی» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:40 و به مدت 20 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نوآوران