روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

دكتر زهرا قیومی برنامه های حمایتی دولت از مادران دارای كودك زیر 2 سال

وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعی در اجرای حمایت از اقشار آسیب پذیر طرحی برای حمایت از مادران باردار و دارای فرزند زیر 2 سال شروع كرده است.

1402/09/10
|
09:30
|

دكتر زهرا قیومی مدیركل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه روزی نو اظهار داشت: مادران دهك یك كه دارای فرزند زیر 2سال دارند در 8 استان كم برخوردار تحت حمایت قرار می گیرند.

خانم دكتر قیومی افزود: ماهانه بسته غذایی تا سقف اعتباری 400 هزار تومان به مشمولین این طرح اعطا می شود كه سبد غذایی مورد تایید وزارت بهداشت برای تامین مادران باردار و شیرده بوده است.

وی اظهار داشت: استان های كهكیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، ایلام، لرستان، گلستان، فارس و هرمزگان از استان های كم برخوردار واجد شرایط بودند كه در شهرستان های ذیل این استان ها نرخ باروری زیر 2.5 درصد بوده است.

مدیركل دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: واریز ماهیانه 400 هزار تومان تا 6 ماه ادامه دارد و مابقی بسته های حمایتی شامل بسته های پوشاك و بهداشتی بوده كه به مادران مشمول طرح از طریق پیامك اطلاع داده می شود كه با مراجعه به فروشگاه های طرح كالابرگ با ارائه كد ملی سرپرست خانوار ارائه می شود.

وی در ادامه با تاكید به عدم مراجعه مادران به سامانه خاص در این خصوص گفت: نیازی به مراجعه حضوری نیست، در خصوص افزایش مرخصی زایمان خانم ها هم طرح هایی در حال برنامه ریزی است كه متعاقباً اعلامی می شود.

دسترسی سریع
روزی نو