روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

دكتر عسگریان اقدام دولت برای تغذیه كودكان آسیب پذیر

برای كودكان 6 ماهه تا 6 ساله ای كه به لاغری زیاد،كم وزنی، كوتاهی قد و كاهش دور سر دچار هستند برنامه حمایتی 1میلیون تومانی در ماه در نظر گرفته شده است.

1402/08/28
|
12:38
|

دكتر عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفتگو با برنامه روزی نو اظهار داشت: 61 میلیون نفر از مردم تحت پوشش كالابرگ های حمایتی قرار دارند كه اگر از یارانه خود مبلغ دویست هزار تومان خرید كنند، صدو بیست هزار تومان تشویقی می گیرند كه قیمت 11 قلم به سال 1401 محاسبه می شود.

عسگریان افزود: دولت طرح های مختلف حمایتی دیگری را هم در نظر دارد؛ از آن جمله حمایت از كودكان 6ماهه تا 6 ساله ای است كه نیازمند تقویت غذایی هستند و توسط وزارت بهداشت در كل كشور توسط خانه های بهداشت شناسایی و به وزارت رفاه معرفی می شوند.

وی با اشاره به شاخص های مدنظر وزارت بهداشت درخصوص شناسایی كودكانی كه نیازمند حمایت تغذیه ای هستند بیان داشت: لاغری مفرط، كم وزنی، كوتاهی قد و اندازه دور سر در بازه های زمانی توسط بهورزان در همه مناطق شهری، روستایی و عشایر شناسایی می شود تا بعد از معرفی به وزارت رفاه، سرپرستان آنها شناسایی شده و مبلغ یك میلیون تومان یارانه تغذیه واریز می گردد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه یادآور شد: مبلغ یك میلیون تومان به ازای هر فرزند بین دهك 1تا 5 و دهك های 6 تا7 مبلغ 600 هزار تومان به اضافه مبلغ یارانه واریز خواهد شد اما فقط برای استفاده و خرید مواد درنظر گرفته برای كودك می باشد.

وی این مبلغ را اعتباری دانست و تصریح كرد: بغیر از خرید 11 قلم كالا، سبزیجات شامل سیب و سیب زمینی،كدو و خرما و دانه های مغذی شامل بادام،پسته، گردو و بلغور هم به اقلام كالاهای اساسی این خانوار اضافه خواهد شد.

عسگریان واریز این مبالغ را تا بهبود سلامت كودكان اعلام كرد و گفت: هر سه ماه وضعیت رشد كودكان ارزیابی می شود، در صورت بهبود ادامه خواهد داشت و در صورت عدم ارزیابی مثبت مشاوره هایی از طرف وزارت بهداشت برای رفع مشكل در نظر قرار خواهد گرفت.

دسترسی سریع
روزی نو