روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

مریم كیوانى اولویت وزارت تعاون،توسعه تولیدات و صادرات است

تعاونی ها می توانند سهم زیادی از توسعه اقتصادی كشور در حوزه بین الملل را بر عهده داشته باشند.

1402/07/05
|
10:27
|

مریم كیوانى سرپرست دفتر نوسازى و توانمند سازى تعاونى هاى وزارت تعاون ،كار و رفاه اجتماعى در گفت و گو با «روزى نو» اظهار داشت: حمایت از صادرات و تولیدات شركت هاى تعاونى یكى از اولویت هاى وزارت تعاون است. این تعاونى ها میتوانند سهم زیادى از توسعه اقتصادى كشور در حوزه بین الملل را بر عهده داشته باشند.

وى افزود : این معاونت برنامه هاى ویژه اى رو در دستور كار دارد كه یكى از این برنامه ها راه اندازى شوراى توسعه صادرات بخش تعاون كشور است.

كیوانى خاطر نشان كرد: به منظور توسعه تجارت بین الملل تعاونى ها بسترى فراهم می كنیم تا شركت هاى تعاونى در نمایشگاه هاى بین المللى حضور داشته باشند و بتوانند قرادادهاى متعددى براى مبادله كالاى خود با كشورهاى دیگر منعقد كنند، همچنین با انعقاد تفاهم نامه اى با گمرك جمهورى اسلامى ایران شرایطى فراهم كردیم تا ترخیص كالاهاى شركت هاى تعاونى با سرعت بیشترى انجام شود.

وی افزود: تشكیل و توسعه شركت هاى خدمات مدیریت صادرات یكى از برنامه هاى تحولى معاونت امور تعاون، كار و رفاه اجتماعى است تعدادى از شركت هاى موفق در این حوزه شناسایى شده اند و دستاوردهاى آنها به عنوان تجربه در اختیار سایر تعاونى ها قرار گرفته است.

كیوانی یادآور شد: شهریور ماه سال جارى نشستى با حضور تعاونى هاى بزرگ مقیاس و صادرات محور برگزار شد كه دستاورد این نشست گسترش این نوع تعاونى ها در سراسر كشور بود.

دسترسی سریع
روزی نو