روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

دكتر آیینی ارائه بسته های تشویقی برای نوسازی بافت های فرسوده

برای نوسازی بافتهای فرسوده راهكارها و بسته های تشویقی متناسب با هر منطقه و محله برای مردم و توسعه گرها و سرمایه گذاران تهیه شده است.

1402/06/21
|
08:00
|

دكتر آیینی وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران در گفتگو با برنامه روزی نو رادیو اقتصاد اظهار داشت: با تخفیف عوارض، تسهیل در صدور مجوز، تسهیلات بانكی با بسته های تشویقی در طبقه بیشتر و پاركینگ و طرح كلید با كلید یا كلید با زمین برای محلاتی كه تراكم جمعیتی بیشتری دارند سعی كردیم تا در پروژه بافت های فرسوده گام های موثری برداریم.

دكتر آیینی افزود: طرح نوسازی بافت های فرسوده در قانون بودجه امسال آمده و دستورالعمل آن توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شد كه با همكاری سازمان ملی مسكن، شهرداری و شركت عمران شهرهای جدید در حال عملیاتی شدن است.

وی ادامه داد: به زودی با اعلام عمومی و ارائه بسته های تشویقی و حمایتی، مردم و سرمایه گذاران می توانند با ثبت نام در سامانه از این طرح ها استفاده كنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آیین نامه اجرایی بافت های فرسوده تصریح كرد: برای امسال 10هزار واحد در نظر گرفته شده كه مواد قانونی آن در لایحه برنامه هفتم آمده و مسیر عملیاتی شدن آن ادامه پیدا خواهد كرد.

آیینی شرایط استفاده از این طرح را داشتن سند ششدانگ به نام مالك دانست و افزود: همه كسانی كه تمایل به استفاده از این طرح را دارند می توانند درخواست سند كنند كه سال گذشته بیش از 14هزار متقاضی سند مالكیت درخواست داشتند كه امیدواریم با روند شتاب دهی در این طرح از خدماتی كه دولت فراهم كرده در نوسازی بافت های فرسوده استفاده شود.

دسترسی سریع
روزی نو