روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

هادی بیگی نژاد: اختصاص سهمیه بنزین خانوارهای بدون خودرو به دولت تكلیف نشده است

عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در صورت فراهم آوردن زیر ساخت های لازم می تواند سهمیه بنزین به خانوارهای بدون خودرو اختصاص دهد.

1401/12/01
|
13:34
|

به گزارش رادیو اقتصاد هادی بیگی نژاد عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه روزی نو گفت: طبق نظر كمیسیون تلفیق مجلس دولت در لایحه بودجه به میزان مصرف و مدیریت در صرفه جویی توجه جدی نكرده بود و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت بنزین و نظارت بر شبكه توزیع در كشور تكلیف شد از سال آینده اشخاص می بایست از كارت سوخت شخصی خود مبادرت به تهیه بنزین نمایند و كمتر از كارت های جایگاه سوخت استفاده شود.

وی ادامه داد : طبق پیش بینی های صورت گرفته با این اقدام مقدار قابل توجهی از سوخت صرفه جویی خواهد شد و در صورت تامین بار مالی و زیر ساخت های لازمتوسط دولت ،میتوان 15 لیتر بنزین در ماه به خانواده های فاقد خودرو اختصاص دهیم.

هادی بیگی نژاد متذكر شد: در صورت اجرا شدن این طرح خانواده های فاقد خودرو قادر خواهند بود سهمیه خود را به دولت یا اشخاص غیر بفروشند.

وی توسعه حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان آن را از راههای مدیریت صرفه جویی سوخت دانست و افزود: از شهریور سال گذشته و مدیریت نرخ ارز، برنامه ریزی های مناسبی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی صورت گرفت كه متاسفانه با ایجاد اغتشاشات و افزایش نرخ ارز این برنامه ریزی تحت الشعاع قرار گرفت.

وی خاطر نشان كرد: با واگذاری ناوگان حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی و اختصاص تسهیلات اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خواهد خورد.

دسترسی سریع
روزی نو