روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

مهدی موحدی بك نظر: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور كار نیست

رئیس مركز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی كشور گفت: در حال حاضر این سازمان هیچ برنامه ای برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ندارد.

1401/09/02
|
09:22
|

«مهدی موحدی بكنظر» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده سال گذشته مصوب و ابلاغ شده است.

وی در ادامه با بیان اینكه اجرای این قانون از 13 دی ماه سال 1400 در كشور آغاز شده است، اظهارداشت: اگر مشكل یا ابهامی در خصوص این قانون وجود داشته باشد با تفاسیر سازمان امور مالیاتی و دیگر مراجع قانونی اشكالات مزبور برطرف خواهد شد.

رئیس مركز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی كشور گفت: در حال حاضر این سازمان هیچ برنامه ای برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ندارد چون هنوز مدت زمان زیادی از تصویب، ابلاغ و اجرای این قانون نگذشته است.

وی در ادامه داد: منتها سازمان امور مالیاتی در جهت اصلاح نظام مالیاتی كشور برنامه ریزی های خوبی انجام داده تا بتوانداشكالات موجوددر این نظام را برطرف كند.

موحدی بكنظر با تاكید بر اینكه اعمال معافیت مالیاتی همیشه مفید نیست، اظهارداشت: اكنون بیش از 300 هزار میلیارد تومان یعنی به اندازه حجم مالیات مورد وصول طی سال گذشته معافیت و مشوق های مالیاتی در كشور در حال اعطاست.

وی یادآورشد: اگر بسیاری از این معافیت های بی شمار و بیجا نبود چه بسا الان حجم قابل توجهی هم به عدالت مالیاتی كمك می كرد و هم حجم قابل توجهی از درآمد دولت را می توانست افزایش دهد.

دسترسی سریع
روزی نو