روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

جعفر محمدنژاد: احداث 550 هزار سامانه خورشیدی پنج كیلوواتی در كشور

مدیركل دفتر توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر مقیاس كوچك ساتبا از احداث 550 هزار سامانه خورشیدی پنج كیلوواتی برای خانواده های زیر پوشش نهادهای حمایتی و روستائیان مورد تشخیص نهادهای مزبور در كشور خبر داد.

1401/08/17
|
12:53
|

«جعفر محمدنژاد» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: امسال تفاهم‌ نامه‌ای بین كمیته امداد امام خمینی (ره)، معاونت روستایی ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی، بسیج سازندگی و وزارت نیرو برای احداث نیروگاه‌های حمایتی در كشور به امضا رسید.

وی اظهارداشت: طرح احداث نیروگاه‌های حمایتی پنج ساله است و در قالب این طرح 550 هزار سامانه خورشیدی پنج كیلوواتی برای خانواده های زیر پوشش نهادهای حمایتی و همچنین روستائیان مورد تشخیص این نهاد در كشور احداث خواهد شد.

مدیركل دفتر توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر مقیاس كوچك ساتبا گفت: وزارت نیرو بالاترین نرخ خرید تضمینی 20 ساله را به این طرح اختصاص داده یعنی به میزان دو هزار و 200 تومان به ازای هركیلووات ساعت برق تولیدی این نیروگاه ها را خریداری خواهد كرد.

وی افزود: این طرح ضمن ایجاد درآمدزایی پایداری به مدت 20 سال برای خانواده ها در بحث اشتغال زایی، توسعه مناطق محروم و همینطور تولید برق در كشور بسیار نقش آفرین است.

محمدنژاد با اعلام اینكه طرح احداث نیروگاه های حمایتی در تمامی استان های كشور اجرا می شود اظهارداشت: پراكنده بودن از مشخصه های بارز نیروگاه های تجدید پذیر به ویژه خورشیدی است.

وی در ادامه با عنوان اینكه وزارت نیرو مكلف به برق رسانی در مناطق روستایی كشور است، یادآورشد: اجرای این طرح در كاهش هزینه های انتقال برق در این مناطق به وزارت نیرو نیز كمك شایان توجهی خواهد كرد.

دسترسی سریع
روزی نو