روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

علیرضا جعفری: آغاز عملیات ساخت 200 هزار واحد مسكن در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید ایران از آغاز عملیات اجرایی ساخت 200 هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید كشور خبر داد.

1401/08/16
|
10:55
|

«علیرضا جعفری» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: امروز مسئله مسكن به عنوان یك ضرورت و نیاز اساسی زندگی بشری به شمار می رود.

وی اظهارداشت: در حال حاضر مهمترین دغدغه هموطنان عزیز در كشور بحث مسكن است با توجه به اتفاقاتی كه در حوزه هزینه تامین مسكن سبد خانوار اعم از خرید و اجاره بوجود آمده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید ایران گفت: بدون شك این سطح از هزینه در سبد خانوار فشار اقتصادی سنگینی به هموطنان وارد می كند.

وی در ادامه از ساخت چهار میلیون مسكن شهری و روستایی در كشور خبرداد و افزود: از این تعداد متولی ساخت 600 هزار واحد مربوط به شركت عمران مادر تخصصی شهر های جدید است.

جعفری اظهارداشت: خوشبختانه از تعداد 600 هزار واحد مربوط شركت عمران شهرهای جدید عملیات اجرایی ساخت 200 هزار واحد در سطح كشور آغاز شده است.

وی تصریح كرد: آغاز عملیات ساخت 100 هزار واحد از این تعداد مسكن در اردیبهشت ماه سال جاری به دستور رئیس جمهور و 100 هزار واحد دیگر به دستور وزیر راه و شهرسازی در روز چهارشنبه هفته گذشته در سراسر كشور كلید خورده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید ایران گفت: برای تولید مسكن نیاز به تهیه زمین، مراحل آماده سازی فیزیكی زمین، تهیه نقشه های ساخت و انتخاب پیمانكار است.

وی ضمن اشاره به اینكه در گام دوم سیاست تراكم مسكن مطرح است، افزود: متقاضیانی كه در سامانه نهضت ملی مسكن نام نویسی كرده اند باید فرم جیم آنان سبز باشد.

جعفری اظهارداشت: متقاضی درصورت سبز بودن فرم جیم باید مبلغ 40 میلیون تومان به عنوان آورده اولیه واریز كند تا عملیات تولید مسكن شروع شود.

وی ادامه داد: بسیاری از متقاضیان جزو دهك های یك تا پنج بوده و در خصوص تامین آورده اولیه با مشكل و محدودیت مواجه هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید ایران گفت: وزارت راه و شهرسازی برای اینكه بتواند پاسخگوی نیاز هموطنان در مجموعه دهك های یك تا چهار باشد به دنبال سیاست های دیگری رفته است.

وی افزود: اگر مطرح می شود كه این وزارتخانه می خواهد با تراكم پائین تر هزینه تمام شده مسكن را كاهش دهد همه و همه در راستای همین سیاست است.

جعفری اظهارداشت: وزارت راه و شهرسازی بنا دارد قطعات زمین های موجود را به متقاضیان واگذاركندتا خود متقاضی بصورت مسكن تدریجی وارد ساخت مسكن شود.

وی به رادیو یادآورشد: نگاه در این حوزه اینكه مردمی سازی مسكن در كشور فعال تا بتوان موضوع تولید مسكن را به نتیجه مطلوب و مقصود خود رساند.

دسترسی سریع
روزی نو