پاكار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14:05 به مدت 35 دقیقه

در برنامه «پاكار» خواهیم شنید ارزیابی عملكرد نیروی كار

برنامه «پاكار» سه‌شنبه 23 اسفند، نگاهی به موضوع ارزیابی عملكرد نیروی كار خواهد داشت.

1401/12/23
|
09:30
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، نیروی انسانی بعنوان یكی از تاثیرگذارترین عوامل موفقیت و رشد كسب و كار بنگاه های اقتصادی از جایگاه ویژه ای در ساختار مدیریتی برخوردار است. در این راستا ارزیابی عملكرد كاركنان و نیروی انسانی بسیار حائز اهمیت است، چرا كه از طریق پایش و ارزیابی عملكرد منابع انسانی سازمان، یك مدیر از شرایط و وضعیت تحت هدایت خود آگاهی دقیق كسب می كند و از این طریق می تواند تشخیص درستی از وضعیت موجود داشته باشد.

ارزیابی عملكرد، روش های سیستماتیك جمع آوری داده ها در شرایط استاندارد و رسیدن به نتیجه گیری در مورد دانش، صلاحیت و توانایی نیروی انسانی است. ارزیابی های ساختاری كه برای یك هدف مشخص مانند ترویج نیروی انسانی انجام می شود، به بهبود دانش و مهارت و همچنین ارتقاء نگرش و انگیزه رفتاری نیروی انسانی كمك شایانی می كند.

شناخت اهداف ارزیابی عملكرد بسیار مهم و ضروری است. عدم درك درست از مقوله ارزیابی و اهداف آن بی شك بر عمكرد نیروها اثرات سوء خواهد گذاشت كه خروجی آن چیزی جز بی انگیزگی، كاهش راندمان و پایین آمدن بهره وری نیروی انسانی نخواهد بود و در نهایت خسارت های جبران ناپذیری به سازمان وارد خواهد نمود.

در این برنامه، با كارشناسان درباره موضوع ارزیابی عملكرد نیروی كار صحبت می‌شود.

برنامه «پاكار» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌وكار» به تهیه‌كنندگی «یوسف فرجی» و گویندگی «ژاله اكبری» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:05 و به مدت 35 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
پاكار