شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

امیرهومن كریمی وثیق: تامین 70 درصد تجهیزات صنعت نفت در داخل

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: در حال حاضر افزون بر 70 درصد تجهیزات صنعت نفت در داخل كشور تولید و تامین می شود.

1401/07/04
|
09:04
|

«امیرهومن كریمی وثیق» در برنامه روزنه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه ایران امروز در تولید تجهیزات صنعت نفت به لحاظ كمی و كیفی از جایگاه مناسبی برخوردار است.

وی همچنین اظهارداشت: زمان بندی ها كه شركت ها برای پروژه ها و نیازمندی های خود دارند اگر درست برنامه ریزی و زمان برای انجام تعهدات وجود داشته باشد صنعتگران ایرانی در بخش خصوصی جوابگو نیازمندی ها در تمامی بخش ها اعم از نفت، گاز و پتروشیمی خواهند بود.

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: كاتالیست مبنای تمامی تولیدات صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، گاز و فولاد در كشور است.

وی با با بیان اینكه كاتالیست به عنوان قلب واحدهای صنعتی شناخته می شود، افزود: تمامی تجهیزات در صنعت نفت به نوعی در تلاشند كه به كاتالیست خدمتی برسانند تا این كاتالیست بتواند چیزی را به چیز دیگری تبدیل كند.

كریمی وثیق بیان داشت: برای مثال كاتالیست گاز طبیعی را به اوره، متانول و انواع و اقسام پلیمرهاتبدیل می كند.

وی ضمن اشاره به بومی سازی 70 درصد از كاتالیست ها در كشور ادامه داد: كاتالیست به عنوان یكی از كالاهای دانش بنیان و فوق راهبردی در حوزه پتروشیمی، پالایش و فولاد به شمار می آید.

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران عنوان كرد: داخلی سازی كاتالیست در ایران با تلاش پژوهشگران و كارشناسان توانمند و متخصص با شتاب در حال توسعه است.

وی همچنین به رادیو اقتصاد یادآورشد: از ابتدای سال جاری تاكنون 9 میلیون یورو صادرات در این حوزه انجام شده است.

دسترسی سریع
شروع تازه