شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

محسن احمد زاده: «طالقان» سرزمین فرصت ها

یك فعال در حوزه گردشگری گفت: یك فعال در حوزه گردشگری گفت: طالقان به دلیل برخورداری از ظرفیت های بسیار زیاد بعنوان سرزمین فرصت ها شناخته می شود.طالقان به دلیل برخورداری از ظرفیت های بسیار زیاد بعنوان سرزمین فرصت ها شناخته می شود.

1401/07/04
|
08:18
|

«محسن احمدزاده» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: از جمله ظرفیت های گردشگری طالقان می توان به زیارت گردی ها و امام زادگان واجب تعظیم، طبیعت بكر، آبشارها، قلعه ها، دریاچه سد طالقان، رودخانه خروشان شاهرود، وجود انواع داروهای گیاهی، صنایع دستی، محصولات بومی و محلی، بناهای تاریخی، مذهبی و بسیاری موارد دیگر را نام برد.

وی همچنین اظهارداشت: تاكنون طالقان مشاهیر و مفاخر زیادی به خود دیده و از لحاظ فرهنگی این شهرستان غنای بالایی دارد.

این فعال در حوزه گردشگری گفت: تیمسار شهید ولی الله فلاحی، جلال آل احمد، آیت الله طالقانی، مریم میرزا خانی و غیره از فاخر شهرستان طالقان هستند.

وی در ادامه با تاكید بر اینكه طالقان در بخش گردشگری كشاورزی ظرفیت ویژه ای دارد، افزود: هر یك از روستاهای طالقان خود یك فرصت بكر اقتصادی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

احمد زاده با بیان اینكه طالقان شهرستانی بكر با طبیعتی زیبا در دل استان البرز واقع شده است، اظهارداشت: حیات‌وحش و گونه‌های متنوع گیاهی، اماكن تاریخی، مذهبی، آبشارها و بسیاری موارد از ویژگی‌های این شهرستان است.

وی یادآورشد: طبیعت بكر طالقان فضای مناسبی برای توسعه گردشگری است از اینرو باید از این فرصت بی بدیلی در جهت اشتغالزایی، ایجاد رفاه عمومی، درآمدزایی و غیره به بهترین وجه ممكن در منطقه استفاده كرد.

دسترسی سریع
شروع تازه