شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

سیدمحراب كلامی: وقف در توسعه اقتصادی كشور بسیار نقش آفرین است

مدیركل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وقف در توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، كمك به اقشار ضعیف جامعه و بسیار موارد دیگر در كشور می تواند نقش آفرینی كند.

1401/07/02
|
15:34
|

«سید محراب كلامی» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد ضمن تبریك هفته وقف افزود: وقف به نوعی كمك به مردم، دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهارداشت: استفاده صحیح از موقوفات و همینطور رقبات موقوفات در راستای توسعه و آبادانی، اشتغال زایی و همچنین اهداف مدنظر كشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی می تواند خیلی كار گشا باشد.

مدیركل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این جمله كه وقف یعنی دارایی گفت: دارایی كه می تواند در راستای كمك به اقشار ضعیف و محروم جامعه و همینطور در توسعه اقتصادی و بسیاری موارد دیگر در كشور نقش آفرینی كند.

وی افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت وقف و تاكید این مهم از سوی اسلام و ائمه اطهار (ع) مردم همواره برای انجام اعمال خدا پسندانه و نیكو در تلاش هستند تا قدمی خیر در این راه بردارند تا علاوه بر صدقه ای ماندگار به نام خود این سنت زیبا را رواج دهند.

كلامی اظهارداشت: این سنت در طول تاریخ خود در پیشبرد امور عام المنفعه، بهبود سطح زندگی مسلمانان و به ویژه در گسترش علم، فرهنگ و آموزش علوم و معارف اسلامی میان امت های مسلمان نقش بسیار مهمی داشته است.

وی اضافه كرد: از خدمات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وقف می توان به تشكیل مراكز خدمات عام المنفعه و عبادی مانند مساجد، بیمارستان ها، ساخت مراكز آموزشی، تشكیل موسسات خیریه و بسیار مراكز ارزشمند و ماندگار دیگر را نام برد.

مدیركل بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: یكی از راه های مهم خدمات رسانی ماندگار سنت وقف است به ویژه كه این سنت همواره باقی خواهد ماند و مردم نیز در آینده از آن بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه یادآورشد: علاوه بر شناخت انواع وقف باید به احیای و فرهنگ سازی این نهاد مهم در جامعه توجه بیشتری كرد و در بین مردم گسترش داد تا همه به آثار و بركات آن پی ببرند و به این مهم تشویق شوند.

دسترسی سریع
شروع تازه