شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

جعفر محمدنژاد سیگارودی: تولید 10 هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر در دولت سیزدهم

سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا) از هدف‌گذاری برای تولید 10 هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر در دولت سیزدهم خبر داد.

1401/06/29
|
13:34

«جعفر محمدنژاد سیگارودی» در برنامه روزنه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه این موضوع با جنب جوش خیلی خوبی هم از سمت سرمایه گذاران، علاقه مندان و فعالان بخش خصوصی ایرانی و هم از طرف سرمایه گذاران و شركت های بخش خصوصی خارجی مواجه شد.

وی اظهارداشت: برنامه توسعه انرژی های تجدید پذیركه از طریق بخش خصوصی از سال 1395 در كشور بصورت جدی تر شروع شد همگان شاهد حضور سرمایه گذاران خارجی در این عرصه بودند.

سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا) گفت: هفته پیش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر به مدت چهار روز در تهران برگزار شد و در این نمایشگاه شركت های زیادی از سراسر دنیا به خصوص از ایتالیا، آلمان، كره، هلند، چین و غیره حضور پیدا كردند.

وی در ادامه افزود: این شركت ها مجدد علاقه مندی خود جهت سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه های تجدید پذیر در كشور ابراز داشتند.

محمد نژاد سیگارودی بیان داشت: بر اساس منطق اقتصادی باید از سرمایه گذاران خارجی استقبال كرد چون در خیلی از كشورهای دنیا توسعه بر اساس سرمایه گذاری خارجی شكل گرفته است.

وی اضافه كرد: سرمایه گذاری خارجی برای هركشوری یك فرصت ذی قیمت محسوب می شود كه باید از این ظرفیت به خوبی استفاده كرد.

سخنگوی ساتبا ادامه داد: امسال فراخوانی كه این سازمان برای احداث چهار هزار مگاوات نیروگاه انرژی خورشیدی در كشور داد تا شركت های سرمایه گذار در این عرصه حضور پیدا كنند خوشبختانه منع یا استثنایی برای حضور سرمایه گذاران خارجی قائل نشده است و این نیروگاه ها می تواند توسط شركت های بخش خصوصی ایرانی و خارجی احداث شود.

دسترسی سریع
شروع تازه