شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

هادی تیزهوش تابان: تاكید بر حضور پر رنگ تر ایران در بازار روسیه

رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و روسیه بر ضرورت حضور پر رنگ تر ایران در بازار روسیه تاكید كرد.

1401/06/20
|
11:27
|

«هادی تیزهوش تابان» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: با توجه به شرایطی كه در سطح بین المللی به وجود آمده اروپا كشور روسیه را تحریم كرده است.

وی همچنین اظهارداشت: ایران با توجه به شرایط تحریمی روسیه می تواند با افزایش صادرات خلا ایجادشده در بازار این كشور را پر كند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و روسیه گفت: روسیه به دلیل مجاورت با ایران و همینطور دارابودن بازار بزرگ برای جمهوری اسلامی گزینه مناسبی در جهت توسعه تبادلات تجاری است.

وی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه مصالح ساختمانی ایران در روسیه افزود: این نمایشگاه به همت اتاق تعاون ایران برگزار شده است.

تیزهوش تابان با بیان اینكه ایران در تولید مصالح ساختمانی اعم از كیفی و كمی از وضعیت خوبی برخوردار است، اظهارداشت: این نمایشگاه می تواند در افزایش ظرفیت صادرات مصالح ساختمانی مانند كاشی، سرامیك، سیمان، گچ و غیره از ایران به كشور روسیه بسیار موثر باشد.

وی اضافه كرد: تنها مشكل بر سر راه صادرات ایران به روسیه موضوع زیرساخت ها مثل حمل و نقل، خط آهن، كشتی و نظایر این است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و روسیه گفت: توسعه روز افزون صادرات از ایران به روسیه مستلزم تقویت همه جانبه زیر ساخت هاست.

وی افزود: خوشبختانه موضوع مزبور بصورت جد در دستور كار دولت قرار گرفته و تاكنون اقدامات خوبی هم در این زمینه انجام شده است.

تیزهوش تابان یادآورشد: روسیه كشور پهناور و دارای بازاری مستعد است از اینرو ایران با داشتن ظرفیت و توان بالای تولید در بخش های مختلف به ویژه كشاورزی، صنعتی و غیره می تواند در این بازار خوش بدرخشد.

دسترسی سریع
شروع تازه