شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

مصطفی رجبی مشهدی: 11 میلیون مشترك مشمول پاداش صرفه جویی مصرف برق شدند

سخنگوی صنعت برق كشور گفت: بالای 29 میلیون مشترك خانگی برق در كشور بیش از 40 درصد یعنی 11 میلیون مشترك مشمول پاداش صرفه جویی در مصرف برق شدند.

1401/05/18
|
10:51

«مصطفی رجبی مشهدی» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: امسال از ابتدای خرداد تا پایان شهریورماه دوره ای كه پاداش صرفه جویی به مشتركان برق خانگی تعلق می گیرد.

وی اظهارداشت: این پاداش به مشتركانی تعلق می گیرد كه میزان مصرف آنان نسبت به دوره مشابه در سال گذشته باید كمتر و زیر الگوی مصرف باشد.

سخنگوی صنعت برق كشور گفت: افزون بر 29 میلیون مشترك خانگی در كشور بیش از 40 درصد یعنی 11 میلیون مشترك مشمول پاداش صرفه جویی در مصرف شدند به عبارت بهترمیزان مصرف آنان كمتر از دوره مشابه در سال قبل بوده است.

وی در ادامه افزود: تخمین زده می شود كاهش مصرف مشتركان در ساعات اوج 500 مگاوات باشد و این به صنعت برق بسیار كمك می كند به اینكه برق همه مشتركان را به نحو بهتری تامین كند.

رجبی مشهدی همچنین از رشد 5 درصدی مصرف برق طی تابستان امسال در كشور خبرداد و اظهارداشت: به لطف خدا و با مشاركت مردم بدون قطعی برق و خاموشی دوره سخت گرمای تابستان در حال پشت سر گذاشتن است.

وی با تاكید بر اینكه صنعت برق همچنان نیاز مند همكاری مردم است، گفت: امروز، فردا و پس فردا استان خوزستان و همینطور استان های همجوار دریای خلیج فارس و عمان بسیار شرجی و گرم است و بدون شك مصرف برق در این مناطق به شكل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد كرد.

سخنگوی صنعت برق در ادامه از مردم درخواست كرد همچون گذشته با كاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج بار این صنعت را در ارائه هر چه بیشتر خدمات و تامین برق پایدار برای همه یاری كنند تا این روزهای سخت گرم تابستان را با تامین برق پایدار بتوان پشت سر گذاشت.

دسترسی سریع
شروع تازه