شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

مهدی ولی پور: 72 هزار نفر در سیل اخیر از خدمات امدادی بهره مند شدند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی به 72 هزار نفر در كشور از ابتدای مردادماه سال جاری تا به امروز در مناطق درگیر سیل خبر داد.

1401/05/16
|
19:24

«مهدی ولی پور» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: متاسفانه از ابتدای مرداد تا به امروز 25 استان ، 168 شهرستان و بیش از یك هزار و 300 روستای كشور در گیر سیلاب و حوادث ناشی از پدیده مانسون شدند.

وی همچنین با بیان اینكه یك هزار و 700 نقطه در ایران در گیر سیلاب شد، اظهارداشت: بیش از یك هزار و 300 تیم عملیاتی متشكل از شش هزار و 500 نفر امدادگر، نجاتگر و سایر همكاران در مناطق متاثر از این سیلاب ها در كشور حضور پیدا كردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: سرجمع 72 هزار نفر از هموطنان در شرایط مختلف از خدمات گوناگون این سازمان اعم از جستجو، نجات، انتقال به مناطق امن، انتقال مصدومان به مراكز درمانی، اسكان اضطراری و همینطور راهسازی خودروهای درگیر سیلاب بهره مند شدند.

وی در ادامه از اعلام پایان عملیات امدادرسانی در هشت استان درگیر سیل در كشور خبرداد و افزود: امدادرسانی در سطح 17 استان دیگر همچنان ادامه دارد.

ولی پور اضافه كرد: مجموعه جمعیت هلال احمر بر اساس قانون مدیریت بحران كشور مسئولیت پاسخ به حوادث و سوانح در مرحله جستجو، نجات و انتقال مصدومان به مراكز درمانی و اسكان اضطراری را عهده داراست.

وی ادامه داد: بطوركلی بسته به نوع حوادث اقلام مورد نیاز در قالب سه گروه از قبیل «زیستی» مثل چادر، پتو، موكت، والور و ست ظروف، «بسته های غذایی» 72 ساعته و 10 روزه و «لوازم بهداشتی» در چهار دسته كودكان، بانوان، آقایان و كهنسالان در بین حادثه دیدگان توزیع می شود.

دسترسی سریع
شروع تازه