شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

موسی احمدزاده: فراگیری مهارت های كار آفرینی از طریق آموزش امكانپذیر است

یك مدرس دانشگاه و كارشناس حوزه كسب و كار گفت: فراگیری مهارت های كار آفرینی اعم از مدیریتی، شخصی و فنی از طریق آموزش امكانپذیر است.

1401/05/12
|
11:47

«موسی احمدزاده» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد ضمن اشاره به موضوع مهارت های فنی افزود: كار آفرینان می توانند این مهارت را همانند مهارت های مدیریتی و شخصی از طریق آموزش فراگیرند.

وی همچنین اظهارداشت: مهارت‌های فنی كارآفرینی شامل مهارت های نوشتاری، ارتباطات شفاهی یا ارتباطات كلامی، نظارت یا ارزیابی محیط، تكنولوژی، میان فردی، شنیداری، توانایی سازماندهی، ایجاد شبكه‌های مدیریت (مدیریت مشاركتی)، مربی گری و بازیگر و ایفاكننده نقش در تیم است.

این مدرس دانشگاه و كارشناس حوزه كسب و كار ضمن اشاره به مهارت نوشتاری گفت: هرچیزی كه به فكر كارآفرین خطور می كند حتی چیزهای بی ارزشی كه منجر به بالا رفتن مهارت فنی می شود باید یادداشت كند.

وی در ادامه ارتباطات شفاهی یا ارتباطات كلامی را از دیگر مهارت های فنی كار آفرینی برشمرد و افزود: ارتباط كلامی باید در مهارت های فنی هر روز ارتقا پیدا كند تا بتواند انتقال و تاثیر خوبی از طریق ارتباط كلامی و شفاهی در خصوص بحث گفتگو های فردی داشته باشد.

احمدزاده با بیان اینكه نظارت یا ارزیابی محیط در مهارت های فنی بسیار مهم است چون آشنایی با روند جریان ‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، فنی و حوادث مهم داخل سازمان یا شركت و همینطور مشخص كردن خطرات بالقوه و فرصت‌ها و تغییراتی كه آن خطرات به طور ضمنی بیان می‌كنند باعث درك وضعیت آینده توسط مدیران و كاركنان شده و به سازمان در تعیین استراتژی‌ ها یاری می‌رساند.

وی همچنین به مدیریت كسب و كار یعنی تفویض اختیار یا انجام دادن كارها بوسیله دیگران اشاره كرد و گفت: كاری كه دیگران می توانند انجام دهند هرگز كارآفرین نباید وقت ارزشمند خود را برای آن كار بگذارد چون زمان بسیار ارزشمند است.

این مدرس دانشگاه و كارشناس حوزه كسب و كار افزود: یك كار آفرین به سخت افزار و نرم افزار یا همان تكنولوژی باید اشراف داشته باشد و سپس مهارت های میان فردی را فراگیرد كه اثر و بخش و كار آمد باشد.

وی اظهار داشت: مهارت میان فردی به توانایی شخص در داشتن رفتاری اثربخش و كارآمد با افراد دخیل در تولید برای رسیدن به اهداف سازمان گفته می‌شود.

احمدزاده با بیان اینكه مهارت های شنیداری در مهارت های فنی هم بسیار مهم است، گفت: یك كارآفرین به عنوان صاحب یك كسب و كار باید گوش دادن به حرف‌های دیگران را فرا گیرد چرا كه اطلاعات حاصل از آن بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: كارآفرین باید این كار را به شكل موثر انجام دهد زیرا گوش دادن موثر كاری فعال است تا منفعل پس در گوش دادن منفعل شخص مثل یك ضبط ‌صوت عمل كرده و تنها به جذب اطلاعات داده شده می‌پردازد اما در گوش دادن فعال فرد باید كوشش كند تا به جای شنیدن آنچه كه خود دوست دارد از كلام گوینده بهره‌مند شود.

این مدرس دانشگاه همچنین به موضوع توانایی سازماندهی در مهارت های فنی كار آفرینی اشاره كرد و اظهارداشت: توانایی سازماندهی مستلزم فراهم شدن منابع اعم ازافراد، سرمایه و تجهیزات به موثرترین شیوه برای حصول هدف‌هاست بنابراین سازماندهی شامل تركیب و یگانه سازی منابع است.

وی در ادامه با بیان اینكه ایجاد شبكه‌های مدیریت (مدیریت مشاركتی) از دیگر مباحث مهم در این حوزه است، عنوان كرد: مدیریت مشاركتی ایجاب می‌كند تصمیم گیری سازمانی چنان صورت گیرد كه اطلاعات و مسئولیت به پائین‌ترین رده مربوط به آن واگذار شودو به طور خلاصه مدیریت مشاركتی به معنای درگیركردن كاركنان در فرآیند تصمیم گیری است.

احمد زاده یادآورشد: مربی گری كه خود یك مهارت برای رسیدن به موفقیت است باید بتواند برانگیزاننده هم باشد یعنی به سوی پیشرفت می رود بایستی راهنمایی و هدایت كند و ایفای نقش درستی داشته باشد.

دسترسی سریع
شروع تازه