شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

مسعود صادقی: برق رسانی به شكل پایدار در نقاط سیل زده در حال انجام است

مدیركل مهندسی و راهبری شبكه برق توانیر گفت: برق رسانی در تمامی نقاط درگیر سیل در كشور به شكل پایدار در حال انجام است.

1401/05/11
|
10:48

«مسعود صادقی» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد ضمن پاسخ به این سئوال كه در حال حاضر وضعیت تامین برق پایدار در مناطق سیل زده چگونه است، افزود: شبكه های برق یك شبكه های مویرگی هستند.

وی اظهارداشت: بطور طبیعی بعد از وقوع سیلاب شبكه های برق در معرض آسیب، آبگرفتگی و آب بردگی قرار می گیرند وخسات های زیادی هم به این شبكه ها وارد می شود.

مدیركل مهندسی و راهبری شبكه برق توانیر با اشاره به اینكه سیلاب اخیر از هفته پیش روز سه شنبه در كشور آغاز و تا شب گذشته ادامه داشت، گفت: خوشبختانه برق رسانی در تمامی نقاط درگیر سیل در كشور به شكل پایدار در حال انجام است.

وی افزود: تنها در چند نقطه به علت عدم دسترسی،وضعیت لجستیكی و شرایط ایمنی برای تامین برق معذوریت های وجود دارد.

صادقی همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینكه تامین برق با بحث بازیابی بنیادی شبكه های برق متفاوت است آیا بحث بازیابی بنیادی شبكه های برق در مناطق سیل زده كشور آغاز شده است، اظهارداشت: متاسفانه در اثر وقوع حوادث مختلف مثل سیل، زلزله، باد، طوفان و نظایر این شبكه های برق به شدت دچار آسیب و در نهایت مردم با قطعی برق رو به رو می شوند.

وی اضافه كرد: صنعت برق در چنین مواقعی ابتدا با ساكن با فوریت نسبت به بازیابی شبكه های برق از دست رفته اقدام می كند تا جریان برق برقرار و مردم در این زمینه مشكلی نداشته باشند وبعد خسارت های وارده را به شكل بنیادی رفع و رجوع می كند.

مدیركل مهندسی و راهبری شبكه برق توانیر گفت: شبكه توزیع برق در مناطق درگیر سیلاب به شدت دچار آسیب شده و نیامند تعمیرات و بازسازی اساسی است.

وی افزود: هم اكنون مرحله بازسازی، اصلاح و بهینه سازی، تعمیر اساسی و بنیادی شبكه های برق در مناطق سیل زده كشور آغاز شده است.

صادقی در پاسخ به این پرسش كه آیا برآوردهای اولیه از میزان خسارت به شبكه های توزیع برق استان های درگیر سیل انجام شده است، اظهارداشت: بر آوردهای اولیه چند صد میلیارد تومانی خسارت را نشان می دهد.

وی با بیان اینكه خسارت های وارده به شبكه های توزیع برق خسارت های ثانویه نیز هستند، عنوان كرد: این خسارت ها مدت زیادی طول می كشد تا احصا شود.

مدیركل مهندسی و راهبری شبكه برق توانیر یادآورشد: صنعت برق نسبت به تامین منابع و پشتیبانی های لازم از شركت های توزیع برق خود اقدام خواهد كرد.

دسترسی سریع
شروع تازه