شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

محمدعلی خاشی: حجم خسارت كالا متاثر از بارندگی در گمرك زاهدان زیاد نیست

ناظر گمركات سیستان و بلوچستان و مدیر كل گمرك زاهدان گفت: حجم كالاهای خسارت دیده متاثر از بارندگی و سیلاب در گمرك زاهدان خیلی زیاد نبوده و شاید بیش از 200 تن هم نباشد.

1401/05/10
|
08:41

«محمدعلی خاشی» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: طبق آخرین آمارها تا پایان روز هفتم مرداد ماه سال جاری مجموع موجودی گمرك زاهدان 42 هزار تن بوده كه از این میزان 99 درصد برنج و یك درصد كنجد است.

وی همچنین اظهارداشت: كسی مانع ترخیص كالا از گمرك زاهدان نشده بلكه محموله ها به شدت از گمرك در حال خارج شدن است.

ناظر گمركات سیستان و بلوچستان و مدیر كل گمرك زاهدان گفت: جدا از این كالا با حجم قابل توجهی همچنان در حال وارد شدن به گمرك زاهدان است.

وی در ادامه ضمن پاسخ به این سئوال كه آیا گمرك زاهدان فاقد استانداردهای لازم است، افزود: این گمرك ضعف های به لحاظ زیرساختی داردو این موضوع بركسی پوشیده نیست.

خاشی با بیان اینكه فضای انبارداری درگمرك زاهدان 14 هزار متر مربع بیشتر نیست، اظهار داشت: ورود 42 هزار تن كالا به این گمرك به یقین از توان آن خارج است.

وی اضافه كرد: بطور مكرر از صاحبان كالا به دلیل نبود انبار جهت دپو كالا در گمرك زاهدان خواسته شده محموله های خود را به سایر شهرستان ها انتقال دهند.

ناظر گمركات سیستان و بلوچستان و مدیر كل گمرك زاهدان گفت: مقصد اغلب این كالاها تهران، مشهد و سایر شهرهای بزرگ ایران است.

وی در ادامه افزود: بیست روز قبل از آغاز بارندگی ها در كشور به صاحبان كالا بصورت كتبی و سامانه ای اخطار داده شده كه كالاهای آماده ترخیص را هرچه سریعتر از گمرك خارج كنند.

خاشی اضافه كردك انبارها نه تنها در گمرك زاهدان بلكه در خیلی از گمركات كشور در تصدی شركت انبارهای عمومی وابسته به سازمان بازنشستگی كشوری است.

وی اضافه كرد: مرجع تحویل گیرنده كالا از چند سال قبل در خیلی از گمركات ایران بویژه زاهدان شركت انبارهای عمومی كشور است.

ناظر گمركات سیستان و بلوچستان و مدیر كل گمرك زاهدان یادآورشد: طبق قانون تحویل گیرنده كالا موظف است كالا را در برابر خطرات بیمه كند.

دسترسی سریع
شروع تازه