كار دانش روزهای فرد از ساعت 15:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

كار دانش

برنامه "كاردانش" معرفی شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند

برنامه "كاردانش" یكشنبه 17 مهر ماه، به معرفی شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند می پردازد.

1401/07/17
|
09:54
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ حمل و نقل هوشمند و مدیریت ترافیك شهر هوشمند انقلابی در نزدیك شدن شهرها به مفهوم اصلی شهر هوشمند ایجاد می كند، در حالی كه ازدحام در خیابان های شهر را كاهش می دهد. شاید بپرسید چطور؟ در جواب میتوان گفت با سنسورها، فن آوری های پیشرفته ارتباطی، اتوماسیون و شبكه های پرسرعت و هوشمندسازی جاده ها.

جا به جایی از یك مكان به مكان دیگر بخشی ذاتی از زندگی ما است – نه فقط امروز بلكه در طول تاریخ. از ارابه و اسب گرفته تا كالسكه، اتومبیل، قطار بخار، هواپیما و فضاپیما – همواره وسایلی برای انسان های در حال حركت بوده است.

تمدن ما از اسب سواری و شتر سواری برای رسیدن از مكانی به مكان دیگر مسیری طولانی را طی كرده است و حالا با ظهور سیستم های حمل و نقل هوشمند و اینترنت اشیا، جهان در حال ورود به مرحله بعدی حمل و نقل است.

سجاد غرضی مدیر شركت دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند و مریم شكرانی خبرنگار حوزه فناوری در این برنامه در خصوص شركت های دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند صحبت می كنند.

برنامه "كاردانش" كاری از گروه كشاورزی و در راستای شعار سال 1401 روزهای فرد ساعت 15:05 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
كار دانش