سرای سرمایه شنبه الی چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 25 دقیقه

رادیو اقتصاد

سراي سرمايه

سید حمید حسینی: تقویت نرخ دلار قیمت نفت را پایین كشید

رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: بالا بردن نرخ بهره در آمریكا و سرازیری پول ها به این كشور باعث تقویت دلار گردید و همین امر تاثیر منفی بر قیمت نفت گذاشت.

1401/04/20
|
10:47
|

به گزارش رادیو اقتصاد سید حمید حسینی رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با برنامه سرای سرمایه گفت: در گذشته اروپایی ها برای خرید هر بشكه نفت 100 دلاری ، 70 یورو می پرداختند ولی با تقویت دلار در برابر یورو باید 97 دلار بپردازند كه موجب فشار بر بازار نفت شده است.

وی ادامه داد: قیمت بنزین هم در آمریكا كاهش یافته و از گالنی 5 دلار به 3 دلار و نیم رسید و مشخص است كه فشارهای ریاست جمهوری آمریكا برای كاهش فرآورده های نفتی بی تاثیر نیست.

وی قیمت نفت غرب آمریكا را 104 دلار و نفت برنت را 100 دلار اعلام كرد.

حسینی با اشاره به افت 11 درصدی قیمت نفت توضیح داد: نرخ نفت هفته گذشته برای اولین بار در 6 ماهه گذشته به زیر 100 دلار رسید كه با پیش بینی های كارشناسان مبنی بر افزایش قیمت نفت سنخیت نداشت.

وی قیمت نفت برنت را در حال حاضر 106 دلار و 9 سنت اعلام كرد.

وی ادامه داد: اگر روند كاهش نفت ادامه دار باشد قیمت هر بشكه به 75 دلار خواهد رسید.

كارشناس بازار نفت متذكر شد هر چند قیمت نفت به نسبت ماه گذشته 15 دلار كاهشی بوده است ولی در مقایسه با سال گذشته افزایش 40 دلاری داشته است.

وی ادامه داد: كشورهای عضو اوپك پلاس متعهد شده بود كه افزایش 48 هزار بشكه را برای ترمیم بازار داشته باشد ولی در عمل نتوانست این تعهد را اجرایی كند

دسترسی سریع
سرای سرمایه