سرای سرمایه شنبه الی چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 25 دقیقه

رادیو اقتصاد

سراي سرمايه

سید حمید حسینی: قیمت نفت دوباره خیز برداشت

رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفتی گفت: قیمت نفت كه طی هفته های گذشته روند نزولی به خود گرفته بود با اتفاقات جدید دوباره خیز برداشت.

1401/04/15
|
10:34
|

به گزارش رادیو اقتصاد سید حمید حسینی رئیس اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفتی در گفتگو با برنامه سرای سرمایه گفت: قیمت دلار كه در هفته گذشته با 111 دلار بسته شده بود، امروز با 114 دلار كار خود را آغاز كرد.

وی ادامه داد: قیمت نفت آمریكا نیز 110 دلار و 35 سنت به فروش رسید.

حسینی در خصوص عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ها گفت: همكاری نكردن عربستان سعودی با درخواست آمریكا مبنی بر افزایش تولید، ابهامات مذاكرات آمریكا و ایران در مورد برجام و پیش روی روسیه در فروش نفت باعث افزایش قیمت نفت شد.

وی افزود: افزایش تولید نفت نیجریه و لیبی كه حجمی بیش از تولیدات نفت عربستان و امارات داشتند نیز بر بازار تاثیر منفی گذاشت.

كارشناس بازار نفت ادامه داد: با نزدیك شدن به فصل سرما در اروپا و احساس نیاز به سوخت، باعث افزایش قیمت ها شده به طوری كه قیمت هر بشكه بنزین در اروپا به 155 دلار رسید و دولتها به منظور حمایت از مصرف كننده و بازار ناگزیر به پرداخت سوبسید 30 سنتی در هر لیتر بنزین شدند.

وی در خصوص خبر كاهش شدید قیمت نفت صادرات ایران افزود: اخبار منتشر شده صحت كامل ندارد ولی لازم به توضیح است كه ایران به منظور حفظ بازار چین مجبور است در مقابل تخفیفات روسیه در قیمت های خود تجدید نظر كند.

دسترسی سریع
سرای سرمایه