هفت گنج شنبه الی چهارشنبه از ساعت 17:05 به مدت 95 دقیقه

رادیو اقتصاد

هفت گنج

عبدالله میرزایی: اجرای شیوه پلكانی افزایش حقوق برای نخستین بار در كشور/ لزوم استمرار عدالت در نظام پرداخت‌ها و بهبود معیشت كاركنان دولت

رئیس امور جبران خدمات سازمان اداری و استخدامی كشور گفت: اجرای شیوه پلكانی افزایش حقوق كه در لایحه متناسب سازی حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان كشوری و لشكری پیش بینی شده برای نخستین بار در نظام اداری كشور اتفاق می افتد.

1401/07/18
|
08:10
|

«عبد الله میرزایی» در برنامه هفت گنج رادیو اقتصاد افزود: لایحه متناسب سازی حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان كشوری و لشكری با توجه به تكالیف دولت در اجرای قوانین از جمله قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 1400 و ضرورت حمایت از كارمندان و كاركنان دولت و بازنشستگان كشوری و لشكری و استمرار عدالت در نظام پرداخت‌ها و بهبود معیشت آنان در دولت تهیه و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

وی اظهارداشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز پس از بحث و بررسی با لایحه دوفوریت متناسب سازی حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان لشكری و كشوری موافقت كردند.

رئیس امور جبران خدمات سازمان اداری و استخدامی كشور گفت: بر اساس این لایحه افرادی كه از حقوق و مزایای پائین تری برخوردارند از درصد افزایش بیشتری نسبت به اشخاص با حقوق بالاتر بهره مند خواهند.

وی همچنین در خصوص این مطلب كه با تصویب لایحه متناسب‌سازی حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان كشوری و لشكری براساس ضرایب پایه ریالی كه محاسبه شده از 900 هزار تومان تا یك میلیون و پنج هزار و 900 تومان به حقوق كاركنان و بازنشستگان اضافه می‌شود، افزود: این بحث برای افزایش حقوق به جهت جبران تورم برای حفظ قدرت خرید كاركنان دولت است در ضمن برای افراد دارای عائله و اولاد نیز افزایش حقوق لحاظ شده است.

میرزایی اضافه كرد: برای افراد دارای عائله و اولاد در اجرای ماده 16 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیزپیش بینی شده حق عائله مندی 50 درصد و حق اولاد 100 درصد افزایش پیدا كند ضمن اینكه افزایش فوق العاده ویژه نیز به موجب بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات كشوری به میزان 35 درصد برای كاركنان دستگاه های مشمول این قانون مدنظر قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: بر اساس این لایحه افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی كشور به میزان 10 درصد و مستمری مددجویان تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی كشور كه در دهك‌های درآمدی (1) و (2) و (3) هستند به میزان پنج درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

رئیس امور جبران خدمات سازمان اداری و استخدامی كشور گفت یادآورشد: برای مثال كسانی كه در حال حاضر پنج میلیون و 600 هزار تومان، 10 میلیون تومان و 20 میلیون تومان حقوق از دولت دریافت می كنند بر اساس بند یك لایحه متناسب سازی حقوق كاركنان دولت و بازنشستگان كشوری و لشكری به ترتیب 18، 10 و 5 درصد به حقوق آنان اضافه می شود.

دسترسی سریع
هفت گنج