بازارگاه روزهای زوج از ساعت 15:30 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

بازارگاه

محمد مرادی: روزانه 3100 تن تخم مرغ در كشور تولید می شود

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار از تولید روزانه بیش از سه هزار و 100 تن تخم مرغ در كشور خبر داد.

1401/06/23
|
09:50

«محمد مرادی» در برنامه بازارگاه رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر تولید تخم مرغ در كشور شرایط بسیار مطلوب و ایده آلی دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: تولید تخم مرغ در كشور بصورت خطی است یعنی مرغ بر اساس استانداردهای خود تولید را انجام می دهد.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار گفت: تخم مرغ در كشور به دلیل مناسبت ها، فصول مختلف سال و همینطور سرما و گرمای هوا دارای مصرف سینوسی است.

وی همچنین افزود: گاهی اوقات در كشور تولید تخم مرغ دچار مازاد تولید و به تبع قیمتاین محصول در بازار در اثر مازاد تولید روند كاهشی به خود می گیرد.

مرادی اظهارداشت: پس از اصلاح نظام یارانه ای در كشور تولید تخم مرغ با چالش های جدی مواجه شد و تولید كنندگان در چند ماهه گذشته تولید خود را با زیان ادامه دادند.

وی ادامه داد: انتظار می رود دولت از این بخش به معنای واقعی حمایت كند تا تولید كننده با تولید و قیمت مناسب محصول خود را عرضه و همینطور این تولید واشتغال در كشور تداوم داشته باشد.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار افزود: پس از اصلاحات نظام ارزی در كشور قیمت تخم مرغ در درب مرغداری بصورت موقت به ازای هركیلوگرم 35 هزار و 500 تومان تا پایان نیمه نخست سال جاری اعلام شد این در حالیكه قیمت تمام شده هر كیلوگرم تخم مرغ به مراتب بالاتر از این عدد و رقم است.

وی همچنین با بیان اینكه هم اكنون قیمت تخم مرغ در درب مرغداری به ازای هركیلوگرم حول و هوش 34 هزار تومان است، یادآورشد: در حال حاضر تولید كننده در كشور تخم مرغ را با زیان تولید و عرضه می كند و این زیان در گله های جوان شاید در هر كیلوگرم 12 تا 13 هزار تومان است.

دسترسی سریع
بازارگاه