تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

امید عباس زاده: بازار آلوئه ورا اشباع نمی شود

یك تولید كننده گیاه آلوئه‌ورا گفت: بازار آلوئه ورا به هیچ عنوان در كشور اشباع نخواهد شد چرا كه محصولات تولیدی بر پایه این گیاه هر روز نسبت به گذشته در حال افزایش است.

1401/05/22
|
07:18

«امید عباس زاده» در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: این گیاه در چهار صنعت غذایی، بهداشتی، آرایشی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین اظهارداشت: هیچ محصول كشاورزی وجود ندارد كه بتواند در این چهار صنعت بزرگ كار كند.

این تولید كننده گیاه آلوئه‌ورا گفت: آلوئه ورا گیاهی كه با یك بار كشت می توان مادام العمر از آن برداشت كرد.

وی در ادامه با بیان اینكه در 12 ماهه سال می توان از گیاه آلوئه ورا برداشت كرد، افزود: هر بوته آلوئه ورا می تواند بین 6 تا 15 كیلوگرم محصول دهد.

عباس زاده ضمن اشاره به تفاوت بین آلوئه و آگاو اظهارداشت: هرچند این دو گیاه از نظر شكل شبیه هم هستند اما از یك خانواده نیستند.

وی اضافه كرد: خصوصیات دو گیاه آلوئه ورا و آگاو بسیار متفاوت است و به یك معنا آگاو نسبت به آلوئه ورا خیلی بلندتر، قطورتر و درشت تر است.

این تولید كننده گیاه آلوئه ورا گفت: محصولات مختلفی از قبیل انواع نوشیدنی، كمپوت آلوئه ورا، شربت دیابت، پماد سوختگی، انواع ژل، كرم، صابون، شامپو، پودر، ماسك صورت و بسیاری موارد دیگر امروز بر پایه آلوئه ورا در كشور تولید می شود.

وی افزود: اقتصاد كشور از سال 93 تاكنون بسیار ضعیف و همینطور پول ملی بی ارزش و بسیاری از كارخانجات ورشكسته و تعطیل شدند اما خوشبختانه در همین بازه زمانی 15 كارخانه تخصصی نوشیدنی آلوئه وارد در ایران افتتاح شده است.

عباس زاده اظهارداشت: نخستین كارخانه نوشیدنی آلوئه ورا بصورت تخصصی در بین سال های 92 تا 93 در كشور راه اندازی شد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه كاشت گیاه آلوئه ورا یكی از بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق خشك و كم بارش كشور است، یادآورشد: در حال حاضر بیش از 500 نوع محصول می توان از این گیاه تولید كرد.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات