تابلوی صادرات یكشنبه و سه شنبه از ساعت 16:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي صادرات

اكبر معتضدی: 99 درصد مواد تشكیل دهنده چسب كاشی داخلی است

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولید كنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان گفت: بطوركلی 98.5 تا 99 درصد مواد تشكیل دهنده چسب كاشی داخلی و 1 تا 1.5 درصد وارداتی است.

1401/05/05
|
17:23

«اكبر معتضدی» در برنامه تابلوی صادرات رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه امروز توانایی تولید انواع و اقسام چسب های كاشی در كشور وجود دارد.

وی ضمن اشاره به این جمله كه تولید چسب در كشور یك مزیت نسبی محسوب می شود، اظهارداشت: چسب كاشی به عنوان یكی از پركاربردترین ابزار و محصولات مورد استفاده در ساختمان سازی یاد می شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولید كنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان گفت: در گذشته برای نصب انواع كاشی و سنگ از ملات سیمان استفاده می شد.

وی افزود: این روش ضمن اتلاف وقت باعث محدودیت در اجرای طرح های مختلف می شد و در عین حال كار را برای پیمانكاران و نصابان سخت می كرد.

معتضدی اضافه كرد: این محدودیت ها را با استفاده از انواع چسب های ساختمانی به راحتی می توان كنار گذاشت و در سریع ترین زمان ممكن و با صرف هزینه ای به مراتب كمتر به اجرای انواع پروژه ها پرداخت.

وی در ادامه چسب كاشی را به عنوان یكی از مصالح كاربردی در ساختمان سازی دانست واظهارداشت: این چسب در آب بندی كردن مصالح ساختمانی و همینطور برقراری اتصال و افزایش استحكام در كاشی كاری و سرامیك كاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولید كنندگان مواد شیمیایی صنعت ساختمان گفت: توسعه سریع و روزافزون این صنعت در سال های اخیر باعث شده كه شیوه های سنتی نصب كاشی با مخلوط سیمان و ماسه جای خود را به مواد جدیدتر صنعتی ببخشد.

وی افزود: چسب می تواند جایگزین روش سنتی نصب كاشی شود و به عبارتی با یك ضخامت دو تا سه میلی متر می توان بار ساختمان را كاهش داد و در عین حال چسبندگی خیلی بهتری ایجاد كرد.

معتضدی یادآورشد: استفاده از چسب كاشی نسبت به روش های سنتی از مزایای بسیاری همچون قدرت چسبندگی بالا، افزایش استحكام و مقاومت كاشی، كاهش هزینه ها، سرعت بالای نصب و تمیزی كار برخوردار است.

دسترسی سریع
تابلوی صادرات