علیرضا پیمان پاك: برقراری خطوط منظم دریایی در حوزه خلیج فارس و آفریقا در آینده نزدیك

رئیس كل سازمان توسعه تجارت ایران از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خطوط منظم دریایی در حوزه خلیج فارس و آفریقا برای صادرات كالا و خدمات ایرانی خبر داد.

1400/08/01
|
07:37

پیمان پاك با اشاره به انعقاد تفاهم نامه حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر میان سازمان توسعه تجارت و شركت كشتیرانی گفت: برای حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر، صادركنندگان می‌توانند ضمن مراجعه به شركت كشتیرانی خزر به عنوان یكی از شركت‌های تابعه كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به فراهم نمودن مقدمات حمل بار خود به مقاصد كشور‌های هدف اقدام كنند.

پیمان پاك با اشاره به اینكه در خصوص حمل كالا‌های صادراتی دغدغه‌ای وجود ندارد، افزود: كشتیرانی خزر، در حال حاضر 95هزار تن كالا‌های صادراتی را حمل می كند كه این ظرفیت تا 200هزار تن نیز قابل افزایش است.

رئیس كل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین از ایجاد مركز تجاری جمهوری اسلامی ایران در استانبول تركیه خبر داد گفت: این مركز تجاری با هدف افزایش رقابت پذیری صادركنندگان ایرانی در بازار تركیه و دیگر كشور‌های اروپایی، جذب سرمایه گذاری خارجی، توانمندسازی شبكه‌های كسب و كار و حمایت از ظرفیت تولید كنندگان داخلی با استفاده از ظرفیت‌های بین المللی تاسیس و راه اندازی شده است.

دسترسی سریع