سید ابراهیم رییسی: تاكید رئیس جمهور بر شناسایی ظرفیت‌های همكاری با سازمان شانگهای

­رئیس جمهور به همه وزارتخانه ها دستور داد ظرفیت‌های همكاری با كشورهای عضو سازمان شانگهای را شناسایی و برای ارتقای هر چه بیشتر همكاری با این سازمان اقدام كنید.

1400/06/30
|
07:56

آقای رئیسی گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلكه همه وزارتخانه‌ها مسوولیت و ماموریت دارند از ظرفیت ایجاد شده، نهایت استفاده را در رونق و شكوفایی اقتصادی كشور كنند.

رئیس جمهور اضافه كرد: امروز كشور‌های عضو شانگهای نیز زمینه و بستر همكاری با جمهوری اسلامی ایران را از هر زمان دیگری مهیاتر می‌دانند و احساس می‌كنند می‌توانند همكاری‌های بهتر و بیشتری را با ایران رقم بزنند و در سخنان خود نیز بر تقویت و تعمیق سطح همكاری با تهران تاكید داشتند.

آقای رئیسی تصریح كرد: سیاست خارجی دولت، تقویت روابط با كشور‌های همسایه با اولویت دیپلماسی اقتصادی است و این سیاست را با قدرت پیگیری خواهیم كرد و هیچ مانعی برای تقویت روابط اقتصادی با كشور‌های همسایه و منطقه وجود ندارد.

رئیس جمهور همچنین بر تسریع در فعال كردن بندر چابهار تاكید كرد و افزود: بندر چابهار دروازه ارتباط با كشور‌های آسیایی و جهان است، شتاب در توسعه و بهره برداری آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

دسترسی سریع