رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و ارمنستان: دریافت عوارض 130 دلاری از خودروهای سنگین ایرانی در مرز جمهوری آدربایجان به ارمنستان

جمهوری آذربایجان از خودروهای سنگین ایرانی به مقصد ارمنستان130 دلار عوارض دریافت می‌كند.

1400/06/28
|
23:16

رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: درحالی كه پیش از این وسایل نقلیه تجاری دو كشور بدون هیچ مشكلی در رفت و آمد بوده و كالای مورد نظر را جابجا می كردند، از یكشنبه گذشته جمهوری اذربایجان شرایط خاصی را به خودروهای سنگین تحمیل كرده است.

یاری‌جانیان با اشاره به اینكه این اقدام جز سنگ اندازی در مسیر تجارت میان ایران و ارمنستان هدف دیگری را دنبال نمی كند، افزود: در شرایطی كه با افزایش تعاملات ایران و ارمنستان، كالاهای ایرانی در حال توسعه بازار و گرفتن سهم از بازار این كشور هستند، به نظر می‌رسد دولت باكو نگاه مثبتی به این اتفاق ندارد.

رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و ارمنستان تصریح‌كرد: ایجاد وقفه در صادرات محصولات ایرانی و خالی شدن بازار از آنها، محصولات دیگر جایگزین می ش‌ود كه می تواند به زحمات چند ساله تولیدكنندگان و صادركنندگان ایرانی كه برای حضور، ماندگار و به دست آوردن مشتریان وفادار تلاش كرده اند.

یاری‌جانیان از دولت خواست با ابزار دیپلماسی مشكل را رفع و شرایط را برای تداوم و حفظ روابط اقتصادی و تجاری دو كشور فراهم كند.

دسترسی سریع