وزیر راه و شهرسازی: راه‌اندازی صندوق توسعه مسكن بر اساس قانون جهش تولید

وزیر راه و شهرسازی از راه‌اندازی صندوق توسعه مسكن بر اساس قانون جهش تولید خبر داد و گفت: اراضی بنیاد مستضعفان برای ساخت مسكن استفاده می‌شود.

1400/06/18
|
16:03

قاسمی با بیان اینكه در تامین مواد و مصالح ساختمانی در كشور مشكل خاصی وجود ندارد، افزود: ایران چهارمین تولید كننده سیمان است و هم‌اكنون ظرفیت تولید سیمان در كشور 80 میلیون تن و ظرفیت تولید فولاد در كشور 28 میلیون تن است.

با توجه به اینكه تولید یك میلیون مسكن در سال نیازمند 30 میلیون تن سیمان و 10 میلیون تن فولاد است، بنابراین مشكل مواد و مصالح برای ساخت یك میلیون واحد مسكونی در كشور وجود ندارد.

وزیر راه و شهرسازی تهاتر زمین با انبوه‌سازان برای احداث واحد‌های مسكونی را از دیگر راهكار‌های تولید انبوه مسكن برشمرد و گفت: بانك‌های كشور مكلف شدند 360 هزار میلیاردتومان منابع در اختیار مسكن قرار بدهند و این یك تكلیف برای آنهاست.

قاسمی افزود: بر اساس قانون، مقرر شده تا همه اراضی متعلق به دولت و موسسات دولتی برای ساخت مسكن در اختیار راه و شهرسازی قرار بگیرد.

چنانچه موسسات دولتی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها تا دو ماه اراضی برای ساخت مسكن واگذار نكنند، ثبت اسناد و املاك كشور یك‌طرفه سند را به نام راه و شهرسازی صادر كند.

دسترسی سریع