سخنگوی جمعیت هلال احمر: ورود محموله 5 میلیون دز واكسن كرونا تا فردا

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: در صورت فراهم شدن شرایط یك محموله 5 میلیونی فردا وارد كشور خواهد شد كه میزان واكسن‌های وارداتی در این هفته به 10 میلیون دز خواهد رسید.

1400/06/17
|
21:07

قوسیان مقدم افزود: در حال حاضر نوع واكسن‌های وارادتی سینوفارم بوده؛ البته رایزنی‌هایی نیز با برخی از كشورها برای ورود واكسن‌های جدید انجام شده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ادامه ورود محموله‌های واكسن كرونا اضافه كرد: در حال حاضر از 40 میلیون دوز واكسن كرونا كه وارد كشور شده، 25 میلیون دوزِ آن توسط جمعیت هلال احمر وارد شده است.

قوسیان مقدم تصریح كرد: یكی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر در این ایام ورود واكسن كرونا به كشور بوده و در این زمینه در هفته‌های آتی نیز محموله‌های جدیدی وارد خواهد شد.

سخنگوی جدید هلال احمر همچنین گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی هلال احمر قرار است هر هفته 5 میلیون دوز واكسن كرونا وارد كشور شود كه در یكشنبه گذشته این تعداد وارد شده و در صورت فراهم شدن شرایط یك محموله 5 میلیونی دیگر وارد كشور خواهد شد كه میزان واكسن‌های وارداتی در این هفته به 10 میلیون دوز خواهد رسید.

وی درباره واكسیناسیون اتباع در كشور هم گفت: در این زمینه نیز رایزنی‌های با سازمان ملل انجام شده و قرار است واكسن مورد نیاز تأمین شود كه بر اساس آمار 4 میلیون واكسن نیاز است.

دسترسی سریع