محمد حسن ذیبخش: تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری از تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی كشوری در هفته جاری خبر داد و گفت: مباحث بسیاری در دستور كار قرار گرفته اما مبنای تصمیم‌گیری، آنالیز قیمتی است كه از سوی ایرلاین‌ها باید ارائه شود.

1400/04/26
|
10:36

محمد حسن ذیبخش درباره اینكه بالاخره تكلیف قیمت بلیت هواپیما كه طی هفته‌های گذشته بدون ضابطه از سوی ایرلاین‌ها افزایش یافته است اظهار كرد: تكلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی كشوری كه در همین هفته برگزار خواهد شد، تعیین می‌شود و درخواست ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما مبنای اصلی تصمیم‌گیری در این جلسه آنالیز قیمتی است كه شركت‌های هواپیمایی باید ارائه دهند.

وی افزود: هر احتمالی در این جلسه وجود دارد. ممكن است با بخشی از این افزایش قیمت موافقت شود و ممكن است مخالفت كاملی صورت گیرد و ایرالاین‌ها مجبور به بازگرداندن قیمت‌ بلیت‌هایشان شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری ادامه داد: موضوعات دیگری هم مانند تاثیر نوع هواپیما و تایپ پروازی در قیمت بلیت هواپیما مطرح شده است كه احتمال دارد در جلسه پیش‌روی شورای عالی هواپیمایی كشوری مورد بررسی قرار گیرد.

ذیبخش در خصوص برخی از ایرلاین‌ها در هفته‌ های اخیر قیمت بلیت پروازهایشان را بدون توجه به قانون و نرخ‌های مصوب كنونی افزایش داده‌اند گفت: در این یك ماه پرونده این شركت‌ های هواپیمایی كه اتفاقا تخلفات كمی هم نداشتند در سازمان تعزیرات حكومتی در حال بررسی است اما هم اكنون چند ایرلاین‌ معدود قیمت‌ هایشان بالاتر از نرخ مصوب است و بقیه شركت‌ ها نرخ‌های خود را به مصوبه كنونی بازگردانده‌اند.

دسترسی سریع