علی كریمی: نقش گروه های جهادی در تولید و اشتغال چیست؟

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان اصفهان در گفتگو با رادیو اقتصاد درباره فعالیت های جهادی مبتنی بر حمایت از تولید و اشتغال سخن گفت.

1400/01/12
|
11:01

علی کریمی مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان اصفهان در گفتگو با رادیو اقتصاد درباره فعالیت های جهادی بیان کرد: چند سالی است که اردوهای جهادی راه اندازی شده است. این حرکت از اردوهای جهادی دانشجویی آغاز شد و در محلات نیز فعال هستند. اکثر حوزه هایی که تحت نظر ما هستند دانشجویی و در همه مقاطع هستند. خیلی جالب است که در عید نوروز که تقریبا همه تعطیلند، این افراد از خود گذشته و به دنبال انجام کارهای جهادی هستند و به مردم کشور خدمت می کنند.

وی درباره محل فعالیت این گروه ها گفت: گروه های مختلفی هستند که از شرقی ترین نقطه استان اصفهان که خور بیابانک باشد تا غربی ترین شهرستان که فریدن است، از جنوبی ترین شهرستان یعنی سمیرم تا شمالی ترین شهرستان که کاشان است، فعالیت می کنند. حتی برخی از گروه های تحت نظر ما در سیستان و بلوچستان و کرمان فعالیت می کنند و کارهای بزرگی چون ساخت پردیس بزرگ دامداری و کشاورزی یا ساخت و سازهای عمرانی انجام می دهند. اردوهای پزشکی و دندانپزشکی در حاشیه شهرها نیز از دیگر فعالیت های گروه های جهادی دانشجویی است.

کریمی به استفاده از مزیت های بسیار در سطح کشور، اظهار کرد: ایران آینده خیلی روشنی دارد؛ اردوهای جهادی به گونه ای است که از کل کشور اطلاع داریم و از پتانسیل ها و استعدادهای سطح کشور مطلعیم. گروه های جهادی دانشجویی به اینها ورود کردند، برای مثال به یک روستا می روند و ظرفیت ها را شناسایی می کنند و به مردم مشاوره می دهند. همچنین برای مثال پرورش دام زنده را ترویج می دهیم؛ در واقع به جای اینکه بسته های ارزاق به روستاییان دهیم به رویکرد تولید و بیانات حضرت آقا در سخنرانی عید نوروزشان توجه می کنیم.

وی در مورد بند دوم بیانیه گام دوم انقلاب که تاکید مقام معظم رهبری روی تحقیق و پژوهش است، گفت: ما در این اردوهای دانشجویی شتابدهنده داریم به این معنی که کسی که می خواهد کار کند را مورد بررسی قرار می دهیم و بازار فروش را برای او می سنجیم و تحقیقات مورد نیاز دیگری برایش انجام می دهیم. اگر از ما بیشتر حمایت شود، امیدواریم در حوزه اقتصاد شتاب عالی بگیریم و حضور جهادی موثرتری داشته باشیم.

مسئول عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان اصفهان به صورت مصداقی بیان کرد: برای مثال می دانید که سیب سمیرم خیلی معروف است؛ بچه های جهادی روی این محصول و انواع محصولاتی که از سیب به دست می آید، تحقیق و پژوهش انجام دادند تا از صفر تا صد این محصولات توسط مردم به بهره برداری برسد.

دسترسی سریع