سعید رسولی: فروش اینترنتی بلیت قطار از 5 اسفند آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت راه آهن ایران گفت: فروش اینترنتی بلیت قطار برای ایام نوروز (25 اسفند تا 15 فروردین 1400) از ساعت 7 صبح روز سه شنبه پنجم اسفند آغاز می‌شود.

1399/12/04
|
14:24

به گزارش رادیو اقتصاد سعید رسولی گفت: این بلیت‌ها از فردا در همه مسیر‌ها به غیر از مسیر‌های منتهی به مشهد و بالعکس آغاز خواهد شد و فروش اینترنتی بلیت قطار برای ایام نوروز در این تاریخ برای همه مسیر‌های منتهی به مشهد به غیر از تهران – مشهد و بالعکس از ساعت 12 ظهر آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین بلیت قطار‌های مسیر تهران - مشهد و بالعکس و همچنین مسیر‌های تهران – طبس، تهران – خواف، تهران سمنان و بالعکس از ساعت 17 روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

به گفته مدیرعامل راه آهن فروش بلیت نوروزی قطار از طریق مراکز فروش و آژانس‌ها هم از روز چهارشنبه 6 اسفند برای همه مسیر‌ها انجام می‌شود.

به گفته این مسئول، تاریخ فروش نوروزی بلیت قطار برای حرکت از 25 اسفند تا 15 فروردین سال 1400 خواهد بود.

رسولی همچنین با اشاره به الزامی بودن مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در فروش بلیت قطار‌ها و سفر‌های نوروزی گفت: طبق این مصوبات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برای هر کوپه 4 نفره حداکثر 2 بلیت و برای کوپه‌های 6 نفره حداکثر 3 بلیت بر اساس کد ملی افراد فروخته خواهد شد و بر اساس مصوبه کمیته حمل و نقل این ستاد، از فروش بلیت به افرادی که بر اساس سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کرونا مبتلا شده و گواهی سلامت نداشته باشند جلوگیری خواهد شد و حتی در صورت در دست داشتن بلیت، از سفر افراد مبتلا به کرونا جلوگیری خواهد شد.

مدیرعامل راه آهن همچنین با اشاره به مجوز شورایعالی ترابری در یک ماه گذشته برای افزایش بهای بلیت برای کوپه‌های دربستی به میزان 25 درصد برای جبران افزایش هزینه‌های شرکت‌های حمل و نقل ریلی ناشی از اعمال طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطار‌ها افزود: قیمت بلیت قطار در ایام نوروز افزایش دیگری نخواهد داشت و حتی اگر خانواده‌ای درخواست خرید همه بلیت‌های یک کوپه را داشته باشد هیچ افزایش قیمتی برای آن‌ها اعمال نخواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در 21 روز نوروز امسال، 4 هزار و 727 قطار به مسافران خدمت رسانی می‌کنند.

وی گفت: در ایام نوروز بطور متوسط روزانه بیش از 103 هزار نفر مسافر توسط شبکه ریلی جابجا می‌شود.

وی افزود: پیش بینی شده است در نوروز 1400 جمعا برای 2 میلیون و 176 هزار نفر مسافر ظرفیت قطار ایجاد شود.

دسترسی سریع