از ساعت به مدت

رادیو اقتصاد

عمومي - گالري تصاوير

در گفتگو با مهر مطرح شد؛ اربعین نماد همبستگی شیعیان/ اشتیاقی كه از بركت حسین(ع) است

مدیر طرح و برنامه رادیو اقتصاد خبر داد كه این شبكه به مناسبت اربعین حسینی ویژه برنامه های مختلفی از جمله «از بركت حسین» را روی آنتن می‌برد كه به اشتیاق عاشقان حسینی می‌پردازد.

1402/06/15
|
08:20
|

ولی الله مهری مدیر طرح و برنامه رادیو اقتصاد در توضیح ویژه برنامه های اربعین رادیو اقتصاد توضیح داد: در برنامه «از بركت حسین» به انعكاس شور و اشتیاق عاشقان حسینی در پیاده روی اربعین می‌پردازیم و ضمن ارتباط با وزارت كشور و ستاد اربعین آخرین آمار و اطلاعات این رخداد عظیم حسینی را به اطلاع شنوندگان می‌رسانیم.

وی افزود: در آیتم «اربعین سرمایه مردمی»، در گفتگوی گزارشی با مردم به جریان اقتصادی و معنوی اربعین می پردازیم و گفتگو با كارشناس مذهبی درباره اقتصاد مردمی اربعین نیز از دیگر بخش های این برنامه خواهد بود.

مهری ادامه داد: این برنامه روز 15 شهریور ساعت 10 به مدت 150 دقیقه و روز 16 شهریور ساعت 11 به مدت 50 دقیقه پخش می شود.

وی با اشاره به برنامه «روزی نو» كه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:10 پخش می شود، گفت: این برنامه از 10 روز قبل از اربعین اخبار اقتصادی مرتبط با پیاده روی اربعین حسینی مانند هزینه های حمل و نقل، بیمه زائران و غیره را اطلاع رسانی كرده است

مدیر طرح و برنامه رادیو اقتصاد ادامه داد: رادیو اقتصاد با راه اندازی پویش «خاطره پیاده روی اربعین» از مخاطبان دعوت می كند تا تجربه سفر اربعین خود را در قالب یك فایل صوتی به این شبكه ارسال كنند و همه روزه به مدت 10 دقیقه در برنامه «گذر بازار» كه ساعت 17:05 پخش می شود، بهترین و جالب ترین و تاثیرگذارترین خاطره ها را بازخوانی می كند.

وی افزود: عملكرد اصناف و تغییر ظرفیت ها و نیازهای بازار همزمان با اربعین همچون فروشندگان ظروف یكبار مصرف، طبل و سنج در برنامه «شغل آزاد» شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 مورد بررسی قرار می گیرد.

مهری درباره دیگر برنامه های این شبكه در ایام اربعین گفت: در برنامه مستند «نوآوران» نیز به انعكاس فعالیت تولیدكنندگان منسوجات و ملزومات مرتبط با محرم و اربعین در روز چهارشنبه ساعت 14:30 خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به رویكرد برنامه «رهیافت» بیان كرد: تبیین اربعین به عنوان نماد هویت جهانی امت ایران و نشان همبستگی بین شیعیان موضوع برنامه «رهیافت» است كه این برنامه روز سه شنبه 14 شهریور ساعت 21 پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
عمومی - گالری تصاویر