مسعود میركاظمی: اختصاص بودجه 200 هزار میلیارد تومان اشتغال و ازدواج در بودجه 1402

رئیس سازمان برنامه و بودجه از 200 هزار میلیارد تومان منابع برای اشتغال و ازدواج در لایحه بودجه سال آینده خبر داد.

1401/10/27
|
15:16
|

به گزارش رادیو اقتصاد مسعود میركاظمی در خصوص تسهلات در بودجه 1402 گفت: سال گذشته طی حكمی مقرر گردید شورای پول و اعتبار تسهیلات تكمیلی را به گونه ای تنظیم نماید كه ضمن رفع نیازهای دولت، تحمیل مالایطاقی به بانك‌ها نشود تا افزایش برداشتی را در پی داشته باشد.

وی تاكید كرد: امسال هم درخواست شد این تكالیف در دولت مشخص شود، به گونه‌ای كه ناترازی در بانك‌ها اتفاق نیافتد و تصویب مجدد نباشد تا بانك‌ها امكان اضافه برداشت نداشته باشند و نهایتا به افزایش پایه پولی و نقدینگی و به تبع آن تورم منجر نشود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد منابع وام ازدواج و فرزندآوری در بودجه سال 1402 افزود: میزان تسهیلات قرض الحسنه در بودجه سال آتی 200 هزار میلیارد تومان منابع برای اشتغال و ازدواج پیش بینی شده كه اگر مجلس با این موضوع موافقت كند، پیرو نحوه اجرا و آیین نامه ها، سهم هر كدام از این بخش‌ها مشخص و ابلاغ خواهد شد.

میركاظمی در ادامه در خصوص الزام ثبت قرارداد‌های بزرگ و متوسط در پایگاه اطلاعات قرارداد‌ها گفت: این قرارداد‌ها درباره طرح‌های نیمه كاره است لذا سامانه‌های مختلفی در این بخش در سازمان ارتقا داده شده و همه این اطلاعات درحال وارد شدن است البته هم اكنون هم برخی از این اطلاعات قابل برداشت است تا كسانی كه علاقمند به سرمایه‌گذاری هستند آن‌ها را ببینند.

وی با بیان اینكه میزان حجم پروژه‌ های روی زمین مانده بسیار بالاست، گفت: قطعاً بایستی به سمتی حركت كنیم تا مردم در این بخش مشاركت كنند چرا كه حتماً منابع دولتی پاسخگوی این حجم از پروژه‌ها و طرح‌های روی زمین نمانده نیست و ما تمام تلاشمان را برای شفاف‌سازی و مشاركت مردم خواهیم كرد چرا كه چاره‌ای جز این وجود ندارد.

دسترسی سریع