رادیو اقتصاد قیمت جهانی طلا روند كاهشی به خود گرفت

قیمت اونس طلا با ادامه سیر نزولی امروز هر اونس طلا در بازار های جهانی با كاهش شصت و هفت صدم درصد در محدوده قیمتی هزار و 664 دلار داد و ستد می شود.

1401/06/28
|
12:19
|

قیمت دیگر فلزات گرانبها هم امروز كاهشی است. هر اونس نقره در بازارهای جهانی با یك ممیز سی و دو صدم درصد كاهش به قیمت 19 دلار و 32 سنت خرید و فروش می شود.

پلاتین دیگرفلز گرانبها نیز حدود پنج دلار و بیست سنت كاهش یافت و به حدود نهصد دلار رسید.

قیمت طلا در بازارهای داخلی هم با ادامه عقب نشینی قیمت اونس جهانی طلا امروز هم نزولی شد. هر مثقال طلا در بازار های داخلی با سی و دو صدم درصد كاهش امروز با قیمت 5 میلیون و 653 هزار تومان مبنای معاملات در بازار طلا است. قیمت هر گرم طلای 18 عیار با كاهش بیست و سه صدم درصدی به یك میلیون و 306 هزار تومان و هر گرم طلای 24 عیار نیز با كاهش بیست و سه صدم درصدی به یك میلیون و 778 هزار تومان رسید.

بر اساس گزارش رادیو اقتصاد بازار ارز نیز روند كاهشی به خود گرفت.

معاملات توافقی ارز در سومین روز هفته با تداوم قیمت گذاری دلار و یورو در كانال 30 هزار تومان است. جدیدترین قیمت‌ها از بازار توافقی ارز نشان می‌دهد قیمت هر دلار به قیمت سی هزار و دویست (30200) تومان رسیده كه نسبت به نرخ پایانی دیروز حدود 300 تومان كاهش یافته است.

همچنین هر یورو توافقی سی هزارو هفتصد تومان قیمت گذاری شده است كه نسبت به نرخ پایانی دیروز با كاهش همراه است. بر اساس گزارش بانك مركزی در پایان معاملات دیروز بازار توافقی بیش از 12 میلیون دلار و بیش از 900 هزار یورو معامله شد.

دلار در بازار آزاد هم كه 4 روز پیش تا سی و یك هزار و ششصد و بیست تومان رسیده بود، امروز با رشدبیست و دو صدم درصدی به سی و یك هزار و ششصد و نود تومان رسید.

دلار در صرافی ملی نیز امروز با افزایش هفده صدم درصدی بیست و هشت هزار و هشتصد و سه تومان قیمت گذاری شد. دلار در بازار متشكل هم سیزده صدم درصد افزایش قیمت داشت كه به قیمت بیست و هشت هزار و ششصد و پنجاه تومان رسید.

دسترسی سریع